top of page

Išbandytos naujosios gaudyklės atnešė pirmąjį laimikį

Pagaliau, praėjus beveik metams nuo pirmųjų pontoninių gaudyklių dalių įsigijimo, jos buvo panardintos į vandenį. Per šį laiką buvo perkamos gaudyklių dalys, konsultuojamasi su ekspertais iš Švedijos bei laukiama taip retai pasitaikančio gero oro, tinkamo šių gaudyklių statymui.

Lietuvos pakrantė skiriasi nuo Švedijos pakrantės, kur šios gaudyklės yra nepaprastai populiarios. Mūsų priekrantėje vyrauja stiprios srovės, didelis banguotumas, todėl statyti šias gaudykles reikia atsargiai, tik esant palankiausiam orui, silpnam pietų ir pietryčių vėjui.

Pontoninė gaudyklė plukdoma į pastatymo vietą. Nuotr. R. Staponkaus.

Pačios nuo ruonių apsaugančios gaudyklės yra pakankamai masyvios, su pripūstais pontoniniais venteriais siekia beveik 3 metrų aukštį, todėl pirmojo statymo metu dirbo 5 patyrę žvejai, kurie transportavo, tvirtino, tampė ir inkaravo skirtingas gaudyklių dalis.

Ne paslaptis, jog pirmasis kolegų iš Latvijos gaudyklių bandymas baigėsi itin nesėkmingai - beveik 20 tūkst. eurų kainuojanti gaudyklė buvo nunešta srovių ir bangų bei nepataisomai sulaužyta. Galime pasidžiaugti, kad mūsų žvejai yra itin profesionalūs ir patyrę, į darbą su šiomis gaudyklėmis žiūrintys nepaprastai atsakingai.

Sprendžiama dėl gaudyklės statymo vietoje. Nuotr. R. Staponkaus

Pirmojo statymo metu gaudyklės buvo kelis kartus panardintos po vandeniu ir ištrauktos siekiant susipažinti su gaudyklės gramzdinimo procesu, buvo stengiamasi atrasti efektyviausią būdą ją inkaruoti, ieškoma tinkamo svorio optimaliam įtvirtinimui. Labai svarbu, kad gaudyklė tolygiai nugrimztų ir po vandeniu neapsiverstų, nesusisuktų, kitu atveju gali tapti labai sudėtinga ją vėl ištraukti, atskiros dalys ir konstrukcijos dėl srovių poveikio gali plyšti arba sulinkti. Vis dėlto pasirodė, kad pakelti ir nuleisti šį prietaisą nėra taip sudėtinga, kaip atrodė iš pradžių.

Netgi matomas akivaizdus šios gaudyklės privalumas - kitaip nei tradicines gaudyklės, šiai nereikia įdėti fizinių pastangų, kad iškelti virš vandens ir išsiimti sugautą žuvį.Labai džiugu, kad pirmieji bandymai ir žvejų patirtis nenuvylė. Jau pačių bandomųjų ištraukimų metu buvo pagauta pirma vėjažuvė, o štai po dienos sugautas beveik 100 kg svorio laimikis!


Netrukus gaudyklę planuojama statyti ne tik Šventosios, bet ir Melnragės pakrantėje, tikintis, kad tiek pats procesas, tiek laimikis bus nei kiek ne prastesni.

22 views

Comments


Anchor Black

Baltijos žvejai

Už tvarią žuvininkystę Lietuvoje...

bottom of page